Gastronomie u nás

12.04.2018

Vzhledem k tomu, že šetřím výronovou nohu, můj chlapec mi objednal oběd rozvozem u firmy, která je u nás oblíbená. Nebo možná bych mohla napsat - byla. Míchaný zeleninový salát měli a mají opravdu výborný, ale když jsem dnes uviděla kuřecí křidélka, trošku mě přepadly pochyby, neboť jsem myslela, že mají být pečená, ona vypadala jako smažená, nakonec byla, podle slov kuchaře, ráno pečená a v poledne smažená, ale nic proti tomu, jelikož byla u nás poprvé. Horší pocit jsem měla při prvním zakousnutí, když se objevila chuť včerejšího přepečeného, vysušeného kuřete, kdy se maso lehce odděluje od kosti i od chrupavky, která pod ním zůstane černá a suchá. Nejsem chronická stěžovatelka, ale toto se mi opravdu nelíbilo, a tak jsem vytočila číslo bistra, abych jim řekla, že takto tedy ne. Má řeč se zase nelíbila slečně u telefonu a chtěla mi předat kuchaře, načež jsem jí odvětila, ať si to vyřídí sami. Ale co se vzápětí neudálo? Volal mi samotný šéf kuchyně, který mě nepřesvědčil o své pravdě, že ráno křidélka peče, pak je obaluje, smaží a vydává do světa a všechno, co připraví, se udá. Vlastně je to jedno, protože náš hovor skončil radou z jeho strany směrem ke mně.
Toto vše přivedlo mé myšlenky k informacím, které se kolem nás rojí a týkají se práv spotřebitele. Asi jsem to měla vzít, dopajdat za ním a křidélky švihnout o stůl, až by se rozletěla. Ale s mojí nohou, než bych se tam doplazila, jídlo by už stejně bylo prošlé, a tak se zřejmě zachovám podle rady mladého kuchaře a příště si je udělám raději sama doma.

Vzhledem k tomu, že jsem učitelka, nedalo mi to a brnkla jsem tam po pár minutách znovu, abych mládenci řekla, že tak by se mnou neměl mluvit, že to není hezké směrem k zákazníkovi.
Omluvil se mi, ale barvu nepřiznal a jen mi zopakoval jeho technologický postup, který se liší od toho, který je popsán u smažených křidélek na jejich stránkách.

Tak i toto je naše gastronomie v praxi.

Gastronomie u nás

Marci, "naše" gastronomie je někdy opravdu k pláči... Ale Ty si hlavně uzdrav levou nožku, ať máš zase kotník jako laňka!
E.

RE: Gastronomie u nás

Evičko, léčím, ale do podoby laního kotníku to už asi nedám nikdy.:) M.

Komentář ke článku